Závlahové systémy

Automatické zavlažovací systémy jsou spolehlivou a pohodlnou variantou, jak zajistit zahradě dostatečný přísun vláhy. A nedejte se od nich odradit ani v případě, že máte již hotovou zahradu. Naše společnost dokáže, aniž by nějak významně poničila současnou zahradu, instalovat kompletní závlahový systém, který vám ušetří nejen práci, ale i peníze za vodu. Celý závlahový systém je zapotřebí nejprve navrhnout podle vaší zahrady, přesně na míru. Naše společnost nabízí celého systému zdarma v případě realizace. Zahradu je nutné vyhodnotit podle půdních podmínek, kapacity a tlaku vodního zdroje a samozřejmě i podle vašeho přání. Samotný návrh vždy obsahuje popis řešení zavlažovacího systému včetně cenové nabídky s položkovým rozpočtem. V grafické části jsou zakresleny jednotlivé sekce zahrady. V návrhu se také udává předběžný odhad na spotřebu vody pro zavlažování.

Automatické zavlažovací systémy a jejich složení

Závlahový systém tvoří komponenty, které spolu spolupracují. Celý systém se navíc může rozšiřovat i podle použitého zdroje vody, který k zavlažování použijete. To znamená, že pokud berete vodu ze studny, budete potřebovat navíc kvalitní čerpadlo, pokud použijete k zavlažování dešťovou vodu či vodu z domácí čističky budete potřebovat celou nejlépe podzemní soustavu, která neublíží vzhledu zahrady. Mezi základní komponenty závlahového systému patří podzemní plastové rozvody, zavlažovače, elektrické rozvody a elektromagnetické ventily, šachty pro ventily ovládací jednotky a čidla, filtrační zařízení a spojovací a těsnící materiál.

Jak je závlahový systém ovládán?

Vše řídí centrální jednotka závlahového systému. Obsahuje několik programů, které si každý uživatel nastaví podle svých potřeb. Samozřejmě, je možné také manuální ovládání. Celá jednotka musí být umístěna na přístupném místě. Většinou se volí sklep nebo garáž, ale je možné vybrat i centrální jednotku určenou do exteriéru. Té pak nevadí ani výkyvy počasí.

Efektivnost závlahového systému

Součástí všech závlahových systémů jsou čidla, která hlídají počasí a reagují na jeho změny. Systém tedy ví, kdy je nutné zavlažovat a kdy ne. Vše probíhá zcela automaticky a není nutné systém kontrolovat